Vajzat zvicerane vizitojnë Shqipërinë: Një vend parajsë!

21 Qershor, 2021 - 5:25 pm

Marielle dhe Blanche janë vajza zvicerane turiste të cilat kanë vendosur që të shëtisin botën. Shqipëria ishte një nga destinacionet e tyre ku janë mahnitur nga bukuritë e rivierës shqiptare dhe historisë së saj.

“Bregdeti shqiptar ka shumë surpriza për ne”, thonë ato në një nga postimet tyre. Me makinën e tyre rulot ata kanë vizituar Ksamilin, Urën e Kadiut në Bënjë, Lixhat e Bënjës, kanë shijuar ushqimin shqiptar në Gjirokastër, Porto Palermon, Gjipenë, Dhërmiun, Zvërnecin, Kalanë e Bashtovës, për tu përfunduar udhëtimin e tyre në Durrës për tu larguar nga vendi.

“Një vend parajsë! Nëse vini këtu, mos bëni si ne, mos harroni maskat. Spektakli nën ujë duhet të jetë dhe më i mrekulluehëm se jashtë. Një këshillë tjetër, nëse keni një automjet 4×4 mos hezitoni të zbrisni me makinë! Vendi është madhështor!”, shkruajnë vajzat në një tjetër postim.

Udhëtimi i tyre do të vijojë më pas drejt Amerikës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme