Vazhdon ndërtimi i palestrës sportive në Zahaq dhe në stadiumin ndihmës në Pejë

13 Nëntor, 2021 - 12:15 pm

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka bërë të ditur se po punohet me përkushtim në ndërtimin e palestrës sportive në Zahaq dhe në stadiumin ndihmës në Pejë, përcjell KultPlus.

Në kuadër të vizitave në projektet e investimeve kapitale në fushën e sportit, zëvendësministrja e MKRS, Daulina Osmani, pa nga afër punimet e realizuara deri më tani në ndërtimin e palestrës sportive në Zahaq dhe në ndërtimin e stadiumit ndihmës në Pejë.

Ajo takoi operatorë ekonomik që po kryejnë punimet në këto dy projekte për tu njoftuar me ecurinë e punëve.

Palestra sportive në Zahaq dhe stadiumi ndihmës në Pejë, janë dy nga projektet ku MKRS ka siguruar buxhet të nevojshëm për përfundimin e tyre nëpërmjet rishikimit të buxhetit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme