Vdes aktori amerikan, Fred Ward

14 Maj, 2022 - 10:30 am

Aktori amerikan, Fred Ward, ka vdekur në moshën 79 vjeçare.

Lajmin për aktorin e filmave “Tremors”, “Henry & June”, “Sweet Home Alabama” dhe “Enough” e ka bërë të ditur publicisti i tij të premten.

Ai njihej më së miri për rolin e Gus Grissomit në filmin e vitit 1983, “The Right Stuff”, ku kishte luajtur përkrah Sam Shepard dhe Dennis Quaid.

Ndërkaq, roli i tij i funduit iste si Eddie Velcoro në dy episode të serisë së famshme antologjike, “True Detective”./ KultPlus.com

Mandatory Credit: Photo by Chris Pizzello/AP/Shutterstock (6276976aw) Fred Ward Fred Ward, a cast member in “30 Minutes or Less,” poses at the premiere of the film in Los Angeles, . The action-comedy film is released in theaters on August 12 Premiere 30 Minutes or Less LA, Los Angeles, USA

Të fundit

Të ngjajshme