Vdes aktori i ‘Piratët e Karaibeve’, Sergio Calderon

1 Qershor, 2023 - 10:00 pm

Aktori Sergio Calderon i njohur për rolet e tij në Piratët e Karaibeve dhe Burrat në të Zezë, ka vdekur në moshën 77-vjeçare.

Një zëdhënës nga familja e tij ka njoftuar se aktori vdiq të dielën në Los Angeles nga shkaqet natyrale.

Ai ka pasur një karrierë të suksesshme aktrimi të shtrirë përgjatë gjashtë dekadave, që kishte nisur me filmin Duck, You Sucker, ku kishte punuar me regjisorin e famshëm italian, Sergio Leone./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme