займ на карту онлайн потребительский кредит

Vdes artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi

13 Gusht, 2020 - 10:03 pm

Artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi, ka vdekur sonte pasi ishte shtrirë në spital tash e gjashtë ditë dhe ishte në gjendje kritike.

Dobruna pati një sulm të papritur në tru para gjashtë ditëve, rrejdhimisht nuk ka arritur të rikuperohet.

Lajmin e ka konfirmuar Rilind Gërvalla përmes një shkrimi në Facebook.

Gërvalla i shprehu ngushëllime familjes së Dobrunës dhe në shkrimin e tij kujtoi mardhënjen shoqërore që kishin patur këta të dy.

Ai ka qenë dizajner i Teatrit të Qytetit “Hadi Shehu” në Gjakovë teksa ka pasur edhe aktivitet në luftën e fundit në Kosovë. / KultPlus.com

Të ngjajshme