Vdes Ceka, gruaja që promovoi gatimet në kuzhinë

5 Mars, 2021 - 10:41 am

Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare, kuzhinierja e njohur Fikrije Ukelli, e njohur si Ceka.

Sipas Xheraldina Vulës, koleges së saj për 15 vjet në “Diçka po zihet”, Ceka nuk i ka mbijetuar virusit COVID-19.

Ceka  ishte autore e librave si “1000 receta”, dhe “Receta me gatime tradicionale”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme