Vdes Darius Campbell Danesh, ylli i ‘Pop Idol’ dhe ‘West End’

16 Gusht, 2022 - 10:45 pm

Këngëtari dhe aktori Darius Campbell Danesh, i cili u bë i famshëm në shfaqjet e talenteve të ITV Popstars dhe Pop Idol dy dekada më parë, ka vdekur në moshën 41-vjeçare, shkruan BBC News, transmeton KultPlus.

Skocezi doli i treti në Pop Idol pas Will Young dhe Gareth Gates në 2002.

Ai arriti numrin një në Mbretërinë e Bashkuar po atë vit me Colourblind, ndërsa albumi i tij Dive In arriti në top 10.

Pas përparimit të tij në tabelë, ai vazhdoi të bëhej një yll i West End, duke u shfaqur në muzikore si Chicago dhe fitues të çmimit Olivier Guys and Dolls.

Shkaku i vdekjes nuk dihet, por familja e tij tha se ai u gjet në banesën e tij në SHBA.

“Me pikëllim të madh njoftojmë ndarjen nga jeta të Darius Campbell Danesh”, thanë ata në një deklaratë. “Darius u gjet pa reaguar në shtrat në dhomën e tij të apartamentit në Rochester, Minesota, më 11 gusht dhe u shpall i vdekur pasdite nga zyra e ekzaminuesve mjekësorë lokalë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme