Vdes gazetari Llukman Halili

13 Qershor, 2020 - 10:48 am

Sot ka ndërruar jetë gazetari i njohur Llukman Halili.

Ai pati një karrierë shumëvjeçare në gazetarinë politike, ndërsa ishte korrespodenti i parë i RTP-së nga Palestina.

Llukman Halili ishte nga Tërnoci i Bujanocit dhe ka mbrojtur Doktoraturën në Shkencat Humane në Universitetin e Zarës në Kroaci.

Ai është edhe bashkëautor me Blerim Shalën i librit “Unë, Ramiz Alia dëshmoj për historinë” botuar nga Zëri në vitin 1993. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme