Vdes në moshën 82-vjeçare aktori i ‘Coronation Street’

16 Gusht, 2022 - 6:05 pm

Aktori Duggie Brown, i cili luajti në “Coronation Street” dhe “Last of the Summer Wine”, ka vdekur në moshën 82-vjeçare.

Brown, i cili ka lindur në Rotherham, së pari gjeti famë në filmin e Ken Loach-it në vitin 1969 “Kes”, bazuar në romanin e Barry Hines.

Menaxheri i tij Lee Morgan tha se Brown vdiq të martën në mëngjes.

Ai ishte i njohur për interpretimin e Ted Spear në “Coronation Street” dhe gjithashtu u shfaq në programet “The Comedians” dhe “The Wheeltappers And Shunters Social Club”.

Morgan shkroi në Twitter: “Çfarë nderi ishte të punoja me Duggie. Një argëtues i lindur që e donte profesionin e tij. U prefsh në paqe Duggie Brown. Ne ju duam dhe ju përshëndesim”, përcjell Klankosova.tv

Gjatë një karriere që përfshin më shumë se pesë dekada, Brown u shfaq në një sërë dokumentarësh dhe dramash, duke përfshirë “All Creatures Great And Small”, “Heartbeat, Hotel Babylon”, “EastEnders”, “Holby City” dhe “My Brother’s Keeper”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme