Vdes René Auberjonois

9 Dhjetor, 2019 - 10:19 am

Aktori i Star Trek, René Auberjonois, ka ndërruar jetë në moshën 79 vjeçare.

Djali i tij, Remy-Luc, zbuloi se babai i tij vdiq të dielën në shtëpinë e tij në Los Angeles pas një beteje me kancerin e mushkërive.

René ishte i njohur për rolin si Odo, në Star Trek: Deep Space Nine, nga 1993 deri në 1998.

Përveç djalit të tij, aktori i ndjerë la pas gruan e tij, vajzën Judhith Mihalyi Tessa dhe tre nipër e mbesa. Klan Kosova /KultPlus.com

MIAMI, FL – JULY 01: Rene Auberjonois attends Florida Supercon on July 1, 2016 in Miami, Florida. (Photo by Gustavo Caballero/Getty Images for Florida Supercon)

Të fundit

Të ngjajshme