Vdiq ylli i hitit “You will never walk alone”

3 Janar, 2021 - 11:23 pm

Ylli i Gerry dhe Pacemakers, Gerry Mardsen ka vdekur në moshën 78-vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur Pete Price në rrjetet sociale, duke e çmuar kontributin e shokut të tij, i cili vdiq pas një infeksioni në zemër, shkruan Independent.

Ai shkroi “pas bisedës me familjen e tij, me pikëllim duhet t’iu lajmëroj se legjenda Gerry Mardsen ka vdekur pas një sëmundje të shkurtër, i cili kishte infeksion në zemër”, ka shkruar ai. “I dërgojmë gjithë dashurinë Paulinës dhe familjes së tij. Ti kurrë nuk do të ecësh vetë”, ka shkruar ai.

Mardsen ishte i njohur me hitet si “ I like it”, “How you do it”, dhe natyrisht “Ti kurrë nuk do të ecësh vetë” e cila është kënduar nga fansat e ekipit të Liverpoolit për dekada, gjithandej botës. /Koha/ KultPlus.com

Të ngjajshme