Veliaj nderon Pagarushën, mbjell 100 pemë dhe emëron kopshtin në emër të saj

15 Shkurt, 2020 - 3:16 pm

Figura e ikonës së muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha, është nderuar edhe në Shqipëri, shkruan KultPlus.

Kopshti më i ri me pemë në Parkun e Liqenit Artificial në Tiranë, do të mbajë emrin e Pagarushës, e cila javën e kaluar u nda nga jeta.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka mbledhur disa nga miqtë e këngëtares së ndjerë për të mbjellur pemët dhe për të nderuar figurën e këngëtares.

‘Kopshti “Nexhmije Pagarusha” te Parku i Liqenit. Nuk ka kënaqësi më të madhe se t’i kushtosh një kopsht me 100 pemë artistes së madhe kosovare, e këto pemë t’i mbjellësh së bashku me kolegët e saj artistë.Sot përmbushëm edhe një amanet të sajin, se pemët i donte kaq shumë.’, ka shkruar Veliaj në Facebook. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme