Veliaj për Ramën: Me mikun e vëllaun tim për një bashkëpunim të ri

9 Janar, 2022 - 3:00 pm

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, ka pritur në takim zyrtar kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në llogarinë zyrtare, Veliaj, ka bërë të ditur se takimin zyrtar të Ramës e ka nisur me një vepër teatrale si Mephisto.

“Me mikun e mirë, vëllain tim, Përparim Ramën – kryebashkiakun e ri super energjik të Komunës së Prishtinës, me të cilin hapim një faqe të re bashkëpunimi mes dy qyteteve tona, sidomos për të rinjtë, kur Tirana është Kryeqyteti Europian i Rinisë”, ka shkruar Veliaj në “Facebook”.

“Kryeqyteti Evropian i Rinisë” është një titull i dhënë nga Forumi Rinor Evropian (European Youth Forum EYF), i krijuar për të fuqizuar të rinjtë, për të nxitur pjesëmarrjen e të rinjve në shoqëri dhe për të forcuar identitetin evropian.

Kjo platformë synon që të përfshij edhe të rinjtë e Prishtinës, dhe së bashku me Tiranën të modernizohen kryeqytetet shqiptare. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme