Vjosa Osmani ushtruese e detyrës së presidentit të Republikës së Kosovës

5 Nëntor, 2020 - 11:48 am

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi përmes një konference për media ka konfirmuar aktakuzën nga Specialja. Me këtë rast ka dhënë dorëheqje nga posti i Presidentit të Republikës së Kosovës, kështu ligjërisht ish- kryeparlamentarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani kalon postin e ushtrueses së detyrës së presidentit të vendit, shkruan KultPlus.

Gjithashtu, Kadri Veseli, kreu i PDK-së dhe ish-kryetari i Kuvendit, bëri të ditur se sot do të niset drejt Hagës, pasi i është konfirmuar aktakuza. Sot do të niset edhe Rexhep Selimi, shefi i Grupit parlamentar të VV-së. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme