Vlora Dumoshi propozohet ministre e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve

2 Shkurt, 2020 - 4:21 pm

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka miratuar listën me gjashtë ministrat e kësaj partie, që pritet të jenë pjesë e qeverisë Kurti, shkruan KultPlus.

Vlora Dumoshi, e cila më parë ka qenë në postin e Drejtoreshës në Drejtorinë për Kulturë në Komunën e Prishtinës, është propozuar si Ministre e Kulturës nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Ndërsa në ministritë tjera, të propozuarit janë si në vijim:
Avdullah Hoti – Zv.kryeministër i parë

Lumir Abdixhiku – Ministër i Infrastrukturës

Agim Veliu – Ministër i Punëve të Brendshme

Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes

Hikmete Bajrami – Ministre e Arsimit

Besian Mustafa – Ministër i Bujqësisë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme