Vokalisti i grupit fitues së Eurovision: Jam gati edhe të luftoj për Ukrainën

15 Maj, 2022 - 2:45 pm

Mbrëmë Ukraina doli e para në festivalin e këngës Eurovision, ishte bendi Kalush me këngën Stefania që i sollën Kievit fitoren, shkruan AP.

Vokalisti i Orkestrës Kalush, Oleh Psiuk, në një deklaratë për media ka thënë se është i gatshëm t’i shërbejë edhe ushtarakisht shtetit të tij, pos muzikës.

“Është e vështirë të them se çfarë do të bëj, sepse kjo është hera e parë që fitoj Eurovizionin. Si çdo ukrainas, unë jam gati të luftoj dhe të shkoj deri në fund”,ka thënë Psiuk

“Stefania” i ka mposhtur 24 shtete tjera konkuruese në finale e madhe të dielën. Vendin e dytë në Eurovision e zuri Britania e Madhe me këngëtarin Sam Rydar. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme