Walt Disney World zbulon planet për 50 vjetorin duke përfshirë shfaqje të reja

6 Tetor, 2021 - 5:28 pm

Walt Disney World ka zbuluar planet e festimit të 50 vjetorit dhe vendpushimi me qendër në Orlando me të vërtetë po tërheq të gjitha ndalesat si pjesë e festimit të tij 18-mujor.

Shfaqje krejt të reja, ëmbëlsira ushqimore dhe disa surpriza magjike në të gjithë parqet, të gjitha përkojnë me piketën për vendpushimin, i cili për herë të parë hapi dyert e tij në vitin 1971.

Në ditët e sotme vendi krenohet me katër parqe tematike – Magic Kingdom, Epcot, Hollywood Studios dhe Animal Kingdom – si dhe dy parqe ujore, Typhoon Lagoon dhe Blizzard Beach, transmeton KultPlus.

Pra, çfarë ka planifikuar vendpushimi për përvjetorin e veçantë?  Pikërisht në kohën e 50 -vjetorit, do të ketë një seri shfaqjesh dhe spektaklesh të reja për mysafirët.

Do të ketë skulptura të arta “Disney Fab 50 Character Collection” në të katër parqet që festojnë personazhe duke përfshirë Miguel të Coco, dhe Timon dhe Pumbaa të Lion King.

Po ashtu të gjithë mund  të shijojnë gllënjka dhe ushqime të ndryshme me tema të veçanta. Një Koktej Magjik Feneri do të ofrohet në shumë restorante të shërbimit të tryezës, salla dhe bare pishine rreth vendpushimit.

Udhëtime dhe atraksione të reja

Edhe pse nuk hapen posaçërisht për 50 vjetorin, ka udhëtime dhe tërheqje të reja që më në fund hapin dyert e tyre për publikun.

Hoteli i ri i shumëpritur i resortit me temë Star Wars përfundimisht ka një datë hapjeje në mars 2022.

Nuk është oferta e vetme e re me temë hapësinore në Walt Disney World. Në Epcot, vizitorët mund të shijojnë një darkë ‘në hapësirë’ në restorantin Space 220, i cili merr emrin pasi mysafirët do të jenë në gjendje të shijojnë pamjet e tokës 220 kilometra më poshtë në përvojën gjithëpërfshirëse. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme