XP GAME FEST: BlueJays fiton turneun e CS:GO, merr çmimin prej 5 mijë euro

28 Maj, 2022 - 9:15 pm

Turneut të CS:GO i organizuar në kuadër të XP GAME FEST, nga XportalEsports me partnerë, në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë ka përfunduar pas super takimeve që janë zhvilluar për dy ditë përballë publikut, shkruan KultPlus.

Ekipi nga Maqedonia, BlueJays kapi çmimin e 5 mijë eurove, duke triumfuar në finale ndaj ekipit shqiptar, BLINK.

Ndeshja finale ishte shumë interesante, dhe plot me emocione para publikut, lojtarët e të dyja ekipeve treguan një ndeshje fantastike në skenën e XP GAME FEST, CSGO CHAMPS.

Kjo është renditja dhe çmimet e katër vendeve të para në turneun e CS:GO të XP GAME FEST 2022:


1.BlueJays – 5.000 euro
2.BLINK – 2.000 euro
3/4. Illyrians – 500 euro
3/4. XTEAM – 500 euro /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme