“Your Digital Wall”: Shqipëria mes nëntë vendeve më të lira evropiane

30 Janar, 2024 - 12:00 pm

Çdo hodofil ka dëshirë të shkojë në një udhëtim në Evropë. Një kontinent i mbushur me vende magjepsëse me peizazhe të gjelbra, pamje të ndryshme dhe për më tepër një ëndërr e shumë njerëzve.

Por, udhëtimi në Evropë është një nga më të shtrenjtët, prandaj shumica e njerëzve nuk mund të përmbushin ëndrrat e tyre.

Disa nga vendet në Evropë kanë pamje ekzotike dhe janë gjithashtu mjaft të lira për t’u vizituar.

Nëse po planifikoni udhëtimin tuaj në Evropë, ne ju rekomandojmë disa nga vendet që duhet të vizitoni.

Revista “Your Digital Wall” e ka renditur Shqipërinë mes nëntë vendeve evropiane më të lira për të kaluar pushimet.

Shqipëria

Më parë Shqipëria nuk ishte e hapur për turistët, por kohët e fundit ky vend është kthyer në një atraksion për të gjithë udhëtarët.

Është një vend ku mund të vizitoni plazhe të bukura dhe peizazhe të shkëlqyera.

Pamja e jashtëzakonshme e saj do të magjeps zemrat e udhëtarëve në çast.

Çdo cep i vendit ka një bukuri unike. Ajo është e mbushur me pamje tërheqëse që çdo turist dëshiron të dëshmojë gjatë jetës së tij. Është një vend që nuk kushton shumë.

Akomodimet në Shqipëri janë në dispozicion nga 28 euro deri në 45 euro. Pra, ju mund të gjeni lehtësisht vende për të qëndruar një natë në këtë vend.

Gjatë udhëtimit në Shqipëri, mund të vizitoni vende si Himara, Shkodra, Saranda, Dhërmiu dhe Durrësi./atsh / KultPlus.com

Të ngjajshme