Zbarkimi i trupave të FSK-së në Kuvajt, Kurti: Një moment krenarie

8 Maj, 2021 - 8:54 pm

Ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës së bashku me Ushtrinë Amerikane kanë zbarkuar në Kuvajt, shkruan KultPlus.

Ky është misioni i parë ndërkombëtar i FSK-së, për të cilin kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se është një moment krenarie dhe një hap i rëndësishëm përpara.

“Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është në misionin e saj të parë ndërkombëtar të bashkëpunimit me ushtrinë amerikane. Me vite mësim dhe trajnime, ne tani jemi gati të kontribuojmë në paqenë dhe sigurinë globale. Një moment krenarie”, ka shkruar Kurti në Twitter./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme