Zbulohen datat e mbajtjes së edicionit të dhjetë jubilar të festivalit “Mirëdita, dobar dan”

30 Mars, 2023 - 12:24 pm

Edicioni i dhjetë jubilar i festivalit “Mirëdita, dobar dan”, ngjarje kjo unike kulturore që organizohet në Prishtinë dhe Beograd që nga viti 2014, po vjen me edicionin e radhës, përcjell KultPlus.

Organizatorët e festivalit, tashmë kanë bërë të ditur edhe data se kur do të mbahet festivali.

““Mirëdita, dobar dan” do të mbahet këtë vit nga 4 deri më 6 maj në Kosovë, me prezantimin e skenës kulturore, artistike, e shoqërore të Serbisë dhe me diskutimin e çështjeve kritike që kanë të bëjnë me të kaluarën dhe të ardhmen në një periudhë sfiduese për të dy shoqëritë”, thuhet në njoftim. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme