Zbulohen llogot dhe programi shtetëror për 15-vjetorin e Pavarësisë dhe 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së

8 Shkurt, 2023 - 3:05 pm

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi së bashku me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, kanë mbajtur sot konferencë për media ku kanë shpalosur Agjendën Shtetërore për shënimin e 15- vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës dhe Manifestimit të 25- vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Përveç programit që këtë vit rezulton të jetë mjaft i ngjeshur, gjithashtu janë prezantuar edhe dy llogot, ajo e 15 vjetorit të pavarësisë dhe 25-së vjetorit të Epopesë së UCK-së.

Më poshtë ju sjellim programin e plotë. / KultPlus.com

Të ngjajshme