Zbulohet artisti që do të bëjë këngën zyrtare të Kampionatit Botëror

23 Shtator, 2022 - 12:46 pm

Kampionati Botëror – “Katar 2022” po afrohet. Jemi vetëm dy muaj larg kësaj ngjarje të madhe botërore që këtë vit do të luhet në fundvit, shkruan KultPlus.

Ndër të tjera, ajo çka i intereson publikut është edhe kënga zyrtare e Kampionatit Botëror që gjithmonë shndërrohet në hit.

Tashmë është konfirmuar se kush do të realizojë këngën për këtë vit. Është reperi i njohur amerikan, Lil Baby i cili e ka konfirmuar këtë lajm nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Kujtojmë që në vitin 2018, për herë të parë në histori, një këngëtare shqiptare ishte pjesë e këngës se Kampionatit Botëror. Era Istrefi përkrahë emrave të njohur Will Smith dhe Nicky Jam, ishte ngjitur në skenën e madhe të Kampionatit Botëror, në stadiumin Luzhinki në Moskë të Rusisë në vitin 2018. Zëri i saj së bashku me dy zërat e këngëtarëve të tjerë është dëgjuar nga 3 miliardë njerëz të cilët kishin mbushur të gjitha këndet e stadiumit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme