Zelenskyy falënderon platformat që ndihmojnë dhe qëndrojnë krah për krah me ukrainasit

13 Mars, 2022 - 5:58 pm

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, ka falënderuar platformën “Meta” për ndihmën e dhënë gjatë luftës në vendin e tij, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në Twitter, Zelenskyy ka falënderuar Metën dhe platformat e tjera të cilat kanë një pozicion aktiv duke ndihmuar dhe duke qëndruar krah për krah me ukrainasit.

“Lufta nuk është vetëm një opozitë ushtarake në tokën e Ukrainës. Është një betejë e ashpër edhe në hapësirën informative. Dua të falënderoj Meta dhe platforma të tjera që kanë një pozicion aktiv që ndihmojnë dhe qëndrojnë krah për krah me ukrainasit”, shkroi Zelenskyy.

Në ditën e 18-të, ukrainasit po vazhdojnë të përballen me agresionin rus. /KultPlus.com

Të ngjajshme