Zemaj: Do themeloj “Institutin për Nënën dhe Fëmijën” (FOTO)

18 Gusht, 2020 - 4:30 pm

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se do themelojë “Institutin për Nënën dhe Fëmijën”.

Në llogarinë e tij të Facebook-ut ai ka njoftuar se si ministër, në mënyrë të veçantë po e përkrahë krijimin e familjeve të reja dhe me avancimin e shërbimeve shëndetësore të mos ketë nevojë për trajtime mjekësore jashtë Kosovës.

Zemaj po ashtu konfirmoi se përkrahja me nga 300 euro për personelin shëndetësor do të vazhdojë edhe për muajt sa do zgjasë pandemia.

Të ngjajshme