займ на карту онлайн потребительский кредит

Zhduket alpinistja britanike, autoritetet kërkojnë ndihmë për gjetjen e saj

30 Nëntor, 2020 - 7:28 pm

Esther Dingley, një alpiniste britanike është zhdukur gjatë një udhëtimi në vargmalin Pirenej në kufirin mes Francës dhe Spanjës. Këtë e ka bërë të ditur, i dashuri i saj, Dan Colegate, i cili shkruan në Facebook se ajo është parë për herë të fundit më 22 nëntor.

Dingley në këtë udhëtim ishte nisur e vetme, derisa ekipet e shpëtimit, të mobilizuara me helikopter, deri tani nuk kanë hasur në ndonjë gjurmë.

Çifti në fjalë është i njohur për udhëtime të shumta në Evropë që nga viti 2014, derisa kanë publikuar pothuajse çdo udhëtim të tyre në rrjete sociale, shkruan cnn.

Ekipet e shpëtimit që janë vënë në kërkim, thonë se çfarëdo që banorët mund të kenë informacione rreth 37-vjeçares, mund t’i njoftojnë ata në pikat e tyre të kontaktit.

I dashuri i saj u ka kërkuar njerëzve në Facebook që të bëjnë lutje, të ndezin qirinj dhe të kontribuojnë në çfarëdo mënyre që ta gjejnë atë. Ai ka shkruar edhe libra përgjatë udhëtimeve rreth peripecive të përjetuara dhe përvojave nga më të ndryshmet./KultPlus.com

Të ngjajshme