Zhduket edhe nga Rumania, monoliti misterioz shfaqet ne Britani të Madhe

7 Dhjetor, 2020 - 9:54 pm

Një monolit është shfaqur në mënyrë misterioze në Britani, vetëm disa ditë pasi të ngjashëm u panë në SHBA dhe Rumani.

Struktura e pazakontë e pasqyruar u zbulua në Isle of Wight, një ishull në brigjet jugore të Anglisë. Banorja Alexia Fishwick tha se ajo “ishte shtangur” kur e pa atë gjatë një shëtitje në plazh të dielën dhe e përshkroi atë si “me të vërtetë mjaft magjike”.

Një monolit i gjetur në Utah muajin e kaluar krijoi spekulime të egra në mediat sociale dhe kopjimet e dukshme në vende të ndryshme.

Shumë vëzhgues kanë supozuar se ato ishin instalime arti të lëna nga skulptorët. Godina metalike në Utah u gjet e mbjellë apo e ngulitur në tokë para se të zhdukej vetëm disa ditë më vonë.

Pastaj për t’u shfaqur në Rumani e më pas edhe në Kalifornin e Jugut.Zonja Fishwick e cila i kishte vërejtur e para në plazhin e Anglisë tha se ajo kishte lexuar për Monolitin misterioz në Utah dhe Rumani, prandaj tha se nuk ishte edhe aq e befsuar dhe se e dinte domethanien e tij”Unë do të lexoja për atë në Utah dhe më pas në Rumani, kështu që unë e dija domethënien.

Lee Peckham, një avokat që jeton në ishull, tha “Unë e pashë atë dhe pyeta veten se çfarë ishte dhe mendova se ishte një gjë mjaft e çuditshme për të parë diçka të tillë në plazh. Pyeta veten se kush e vendosi atë atje dhe pse”./ KultPlus.com

Të ngjajshme