Zjarri në Gjirin e Meksikës, reagon Dua Lipa

5 Korrik, 2021 - 2:49 pm

Këngëtarja kosovare Dua Lipa ka reaguar për zjarrin e shkaktuar në Gjirin e Meksikës. Ajo ka shpërndarë një fotografi në të cilën fajësohen kompanitë e naftës për rrjedhjen e gazit nga një tubacion nën-ujor, shkruan KultPlus.

Zjarri i cili po njihet ndryshe si “syri i zjarrit” ndodhi në orën 5:15 të mëngjesit me kohën lokale në brigjet e Campeche dhe u shua nga ora 10:45. Ky zjarr i shkaktuar në Gjirin e Meksikës ka nxitur reagime të shumta në rrjete sociale. “Miti se publiku thjesht duhet të jetë më ‘i gjelbër’ për të shpëtuar planetin Tokë lejon që këto kompani të karburanteve fosile të shmangin fajin. Unë mund të përdor sa më shumë çanta të ri-përdorshme dhe nuk do të ndryshojë faktin që ka një zjarr të ndezur vaji në mes të oqeanit”- thuhet në imazhin e publikuar nga Lipa./KultPlus.com


.

Të ngjajshme