займ на карту онлайн потребительский кредит

“Kah del fjala, del shpirti”

17 Shtator, 2018 - 3:27 pm

Fjalë të urta nga Shkodra.

Mos merr grue e buej në dhe t’huej.
Shqiptari për mik djeg shpinë.
Këpuca e huej të vret kamën.
Bane kishën? Thuej edhe meshën.
Ka le tuta para njerit.
S’bjen gjithnji dymbdhetë sahati.
Kah del fjala, del shpirti.
Dera e burgut çilet,dera e vorrit s’çilet.
Plaku e ka qefinin nën sjetull.
I vorfni ka thesin e shpuem.
Vriten buajt e shkelen bretkocat./ KultPlus.com

Të ngjajshme