займ на карту онлайн потребительский кредит

Albanologu kroat që sakrifikoi jetën për të hedhur dritë mbi historinë e shqiptarëve

19 Shkurt, 2021 - 1:28 pm

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka përkujtuar sot  Milan Šufflay, të cilin e ka cilësuar si, mikun e madh të kombit tonë, Dëshmorin e Albanologjisë.

“Në 90-vjetorin e vrasjes së tij brutale, nderojmë sot me mirënjohje kujtimin e paharruar dhe veprën e jashtëzakonshme të mikut të madh të kombit tonë, Dëshmorit të Albanologjisë, Milan Šufflay, i cili sakrifikoi jetën për të hedhur dritë mbi të vërtetën e historisë dhe lashtësisë të shqiptarëve”, është shprehur Presidenti Meta, transmeton KultPlus.

“Një zemër kroate, që rrahu për Shqipërinë, u përjetësua si një urë e rëndësishme lidhëse dhe simbol i miqësisë tradicionale mes dy popujve tanë, ka theksuar Presidenti Meta. / KultPlus.com

Të ngjajshme