Ali Podrimja, Robert Elsie e Jusuf Buxhovi në një fotografi

25 Qershor, 2019 - 3:30 pm

Jusuf Buxhovi ka ndarë një fotografi të vjetër me ndjekësit e tij. Në këtë fotografi shihet bashkë me Ali Podrimja e Robert Elsie, shkruan KultPlus.

Buxhovi ka treguar edhe historinë e kësaj fotografie. Më poshtë po e sjellim postimin e plotë të Buxhovit.

Nga albumi i kujtimeve të paharrueshme:
Me miqt e penës: Ali Podrimja dhe Robert Elsi, në Gjermani, në vitin 1997, nga koha e madhe kur,si çdo gjë tjetër, edhe krijuesit dhe krijimtaria e tyre i nënshtrohej kauzës së lirisë, për ç’gjë, vargu i Podrimjes, “Kosova është gjaku ynë që nuk falet”, u kthye në betim të saj.( Foto. S. Gashi). /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme