Biblioteka “Musine Kokalari”, mrekullia midis Tiranës (FOTO)

13 Dhjetor, 2017 - 3:10 pm

Në 100 vjetorin e lindjes së Musine Kokalarit, gruas së parë të letrave shqipe, e cila luftoi për demokratizimin dhe emancipimin e shoqërisë shqiptare, Bashkia e Tiranës, vendosi që njërën ndër Bibliotekat e Qytetit, ta emëroj pikërisht me emrin “Musine Kokalari”.

E kjo gjë edhe ndodhi e poashtu biblioteka e re “Musinë Kokalari”, tashmë pothuajse është gati, shkruan KultPlus.

Këtë gjë e ka bërë të ditur i pari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili nëpërmjet rrjetit social Facebook, ka publikuar disa fotografi me pamje magjike të kësaj biblioteke.

“Jo jo shoku, nuk është për kafe, po për libra. Thuajse gati biblioteka e re “Musine Kokalari” e Nj. 7! Është lajm i mirë për një qytet kur bibliotekat bëhen më të mira se kafenetë luksoze”, ka shkruar Veliaj./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme