Diskutim dhe lexim me shkrimtarin e njohur slloven Jurij Hudolin

31 Maj, 2018 - 11:00 am

Qendra Multimedia organizon diskutim me shkrimtarin slloven Jurij Hudolin me datë 1 qershor prej orës 18:00 në Librarinë Monet, përcjell KultPlus.

Jurij Hudolin do te flasë për librin e tij ‘Thjeshtri’ të cilin e ka botuar Qendra Multimedia në bashkëpunim me Poetekën nga Tirana. Libri është i përkthyer nga Nikollë Berishaj.

Në këtë takim diskutimi do të shtjellohet rreth letërsisë së re nga Ballkani si dhe prezencës së letërsisë shqipe në Slloveni. Diskutimi do të moderohet nga Jeton Neziraj./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme