“Dosja B” e Jusuf Buxhovit tashmë edhe në anglisht

13 Dhjetor, 2017 - 9:11 am

“Dosja B” e autorit kosovar Jusuf Buxhovi, tashmë ka dalë nga shtypi në gjuhën angleze shkruan KultPlus.

Një njoftim të tillë, e bëri përmes rrjetit social Facebook, vetë Buxhovi, i cili tregoi se shtëpia botuese “Jalifat Publishing” nga Houstoni (SHBA) nxori nga shtypi romanin “Dosja B” të përkthyer në anglisht nga Avni Spahiu.

“Romani në anglisht mban titullin “Dossier B – Kosovo’ s Untold Story” (Dosja B – një rrëfim i panjohur i Kosovës”). Botuesit amerikan njofton se promovimi i ” Dosjes B” në anglisht do të bëhet në janar në disa qendra të rëndësishme amerikanë (Uashington, Çikago, Nju Jork dhe Houston), ndërsa në Kosovë do të Promovohet në Prishtinë dhe Gjakovë”, ka shkruar Buxhovi./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme