Fjalimet e aktivistes Greta Thunberg vijnë të përmbledhura në një libër

26 Shtator, 2019 - 11:00 am

 “No one is too small to make difference”, titullohet libri i aktivistes së njohur suedeze, 16 vjeçarës Greta Thunberg, shkruan KultPlus.

Ky libër është një përmbledhje e fjalimeve të kësaj vajze, e cila është duke  inspiruar mijëra njerëz në tërë botën.

Thunberg mban fjali dhe aksione për ndryshimin klimatik. Ajo e nisi e vetme një protestë në muajin gusht në Suedi dhe është themeluese e lëvizjes “Youth Strike for Climate”.

Ajo gjithashtu është nominuar për çmimin Nobel për Paqe, vetëm një ditë para aksionit më të madh global për ndryshimet klimatike. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme