Fondacioni i Clooneyt hap shkolla për refugjatët sirianë

1 Gusht, 2017 - 9:51 am

Fondacioni i aktorit amerikan George Clooney ka bërë të ditur sot se në partneritet me UNICEF-in dhe kompanitë “Google” dhe HP, kanë hapura shtatë shkolla për fëmijët e refugjatë nga Siria.

Kjo është bërë me qëllim që të sigurohet mësim për më shumë se 3.000 fëmijë në Liban.

George Clooney dhe Amal njoftuan se projekti i tyre për edukimin e refugjatëve sirianë kushton më shumë se 2 milionë dollarë, por duan që ata fëmijë të mos mbeten “brez i humbur”, transmeton KP./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme