Guximi i Uta Ibrahimit edhe në libër, së shpejti promovimi

20 Prill, 2020 - 7:58 pm

Historia e alpinistes së Kosovës, Uta Ibrahimi, me të gjitha sukseset e saj tashmë është përmbledhur në librin “Uta e Maleve”, shkruan KultPlus.com

“Moti kohë nuk jam ndi si sot … do ndjenja të përzime … gati gati si me ngjit Everestin edhe një herë”, ka shkruar Ibrahimi në Facebook duke paralajmëruar lansimin e tij së shpejti.

Këtu keni postimin e saj të plotë:

“Moti kohë nuk jam ndi si sot … do ndjenja të përzime … gati gati si me ngjit Everestin edhe një herë.
Me tentu me nda jetën tem me në libër për fëmijë, ska qenë edhe shumë e lehtë, po gjithçka ka qenë shumë e bukur, sidomos për faktin që e kemi punu me një ekip fantastik, që dhanë shpirt në këtë libër, sa unë.
Andaj, unë sot i falemderoj me zemër, Vigan Hoxha që bashk me mu ka qenë iniciator i idesë, autorës së librit Teffta Kelmendi, ilustrueses Katerina TeRi Nikolovska, Studio Permanent Nita Salihu Hoxha dhe Urtina Hoxha, Shpend Qamili, pa juve sot nuk isha kon tu e përjetu këtë ditë.

Gjithashtu, libri “Uta e maleve” është mundësuar në bashkëpunim me agjencitë e OBK-së në Kosovë – UNWOMEN, UNDP, UNFPA, UNICEF, dhe entitetet tjera të Ekipit të Kosovës të agjencive të OKB-së (UNKT), Komunën e Prishtinës, Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Fondacionin Utalaya, dhe Studio Permanent, Vi-Print dhe Dukagjini Bookstore.

Për ma shumë, kemi me ju fol live këtë të mërkure .”

Të fundit

Të ngjajshme