Haradinaj: Fehmi Agani i dha qartësi vizionit tonë për shtet sovran

5 Maj, 2019 - 4:00 pm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 20-vjetorin e vrasjes së Fehmi Aganit, ka thënë se ai me mendim të guximshëm dhe veprimtari atdhetare i dha qartësi vizionit tonë për shtet sovran.

“Në 20-vjetorin e vrasjes, kujtojmë njeriun, i cili me dijen e thellë dhe urtësinë që e shquante, u shndërrua në promotor të unitetit dhe bashkërendimit të përpjekjeve për liri. Lavdi jetës dhe veprës së veprimtarit dhe akademikut Fehmi Agani”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Të fundit

Të ngjajshme