Hashim Thaçi ua dhuron prindërve librin për t’i shikuar fotografitë

25 Shkurt, 2018 - 4:00 pm

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka shfrytëzuar të dielën e kësaj fundjave për t’i takuar prindërit e tij.

“Pata kënaqësinë t’ua përcjelli një dhuratë prindërve nga gazetarët anglezë të biografisë sime. Edhe nëna dhe babai u intervistuan gjërësisht për këtë libër nga autorët”, ka shkruan Thaçi.

Mbase presidenti thotë se prindërit e tij nuk patën mundësinë ta mësonin anglishten, por i kujtuan momentet e gëzimit e të hidhërimit, siç u është referuar ai. Por presidenti duket harroi se as vetë nuk qëndron aq mirë me gjuhën angleze.

“Ata nuk kanë pasur mundësinë të mësojnë anglishten por sot patëm arsye t’i rikujtojmë momentet e gëzimit dhe pikëllimit të familjes sonë, të shprehura në fjalë dhe fotografi në këtë libër”, ka përfunduar Thaçi. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme