Hillary dhe Chelsea Clinton sjellin një libër të përbashkët për gratë

28 Shtator, 2019 - 8:30 pm

Doli në shitje libri i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Hillary Clinton dhe vajzës së saj, Chelsea me titullin ”The book of gutsy women” (”Libri i grave kurajoze”), i publikuar nga Simon & Schuster.

Libri mbledh historitë e grave që kanë bërë diferencën: nga aktivistet te figurat politike, nga shkrimtaret te kampionet olimpike.

Hillary dhe Chelsea do t’i bien kryq e tërthor Amerikës për të promovuar librin e tyre.

Dhe e bëjnë këtë në një moment delikat për politikën amerikane, me demokratët që kanë kërkuar një impeachment për presidentin Donald Trump. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme