Instituti Europian Pashko shpalli 10 librat më të mirë të vitit 2018

29 Dhjetor, 2018 - 9:00 pm

100 personalitete të kulturës dhe medias u bënë pjesë e një ankete përgjatë një muaji në MapoLetrare dhe zgjodhën 10 librat më të mirë.


1. Kur sunduesit grinden, Ismail Kadare 
2. Vrasje në kryeministri, Diana Çuli 
3. Gurët e vetmisë, Tom Kuka 
4. Pusi, Kim Mehmeti 
5. Hekuri dhe çeliku, Mitrush Kuteli 
6. Vila me tri porta, Vera Bekteshi 
7. I keqi i vetes, Gazmend Kapllani 
8. Tutori, Mimoza Ahmeti 
9. Roja i dritës (poezi), Flutura Açka 
10. Piramida e shpirtrave, Virgjil Muçi./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme