Ismail Kadare telegram ngushëllimi për Adem Demaçin

26 Korrik, 2018 - 10:01 pm

Shkrimtari shqiptar me famë botërore, Ismail Kadare dhe bashkëshortja e tij, Helena, i kanë shprehur ngushëllime familjes Demaçi për vdekjen e veprimtarit dhe shkrimtarit Adem Demaçit.

“Te tronditur si rrallë herë në jetë, ju dërgojmë ngushëllimet tona për humbjen e Ademit të shtrenjtë, mikut të pazëvendësueshëm , të domosdoshëm si rrallëkush për ne dhe për kombin, Ismail dhe Helena Kadare.”, thuhet në letrën e shpërndarë në media./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme