Ka vdekur Kujtim Paçaku

17 Maj, 2018 - 10:48 am

Ka vdekur sot në moshën 60-vjeçare shkrimtari, poeti e politikani i Kosovës Kujtim Paçaku, shkruan KultPlus.

Kujtim Paçaku lindi më 12 prill 1959 në Prizren.

Lajmi është bërë i ditur nëpërmjet rrjetit social Facebook, nga djali i tij Denur Paçaku i cili ka shkruar: “U largove nga unë pa të përqafuar e shikuar për herë te fundit. Gjithmonë do të mbetesh në zemren time. Unë gjithmonë do të jem krenar me ty e ti ishe dhe do të mburesh çdo herë me mua. Dritë të pastë shpirti më i dashuri im, babi im!”, ka shkruar ai./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme