Konkursi i poezisë “Ora e Astritit” po vjen me edicionin e radhës

26 Gusht, 2020 - 10:53 am

Për të katërtën herë me radhë, poetët do të takohen në qytetin e Ferizajit për manifestimin poetik “Ora e Astritit”, shkruan KultPlus.

Këtë e kanë konfirmuar organizatorët, Klubi letrar De Rada, përmes një postimi në Facebook, teksa poetët mund të aplikojnë deri më 30 gusht.

“Më 5 shtator do të shpallen titujt e poezive që kanë fituar të drejtën për pjesëmarrje në përzgjedhjen finale, të cilat edhe do të përfshihen në katalogun që botohet me këtë rast”, thuhet në njoftim.

Kjo orë letrare organizohet kushtuar Astrit Bytyçit, dëshmorit të lirisë dhe poetit nga Ferizaji. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme