Krasniqi: Më vjen marre që jam djalë

7 Shkurt, 2019 - 9:58 pm

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e PSD-së, Frashër Krasniqi, ka thënë se i vjen marre që është djalë, pasi sa herë që hynë të lexojë në mediat online ka lajme për gratë dhe vajzat që ngacmohen dhe dhunohen.

“Më vjen marre që jam djalë sa herë që më kujtohet që deri në moshën 30 vjeçare s’kam ditë qysh lëshohet makina e rrobave apo larësja e enëve, sepse kurrë me dorë nuk i kam prekë. Dhe sa herë që kur i tregoj ndonjë burri për këtë fakt, më thotë “ani de, ajo është punë e grave, pse duhet me e ditë ti”. Thuajse gratë kanë lindur me enët e kuzhinës në duar, e me rrobat e palara të burrave në krahë”.

“Më vjen marre që jam djalë, sa herë që më kujtohet fakti që krejt çka di me përgatitë janë vezët dhe ndonjë sallatë e lodhët aty këtu, sepse krejt jetën time nëna dhe motrat më ka mbajt me ushqim. Pra, praktikisht, krejt jetën time kam ngrënë bukë si me qenë në restorant ku ti veç e pret ushqimin në tavolinë dhe ku çdo lëvizje e jotja vëzhgohet nga shërbyesit, për të kuptuar se a je i kënaqur apo jo (vetëm se dallimi është se po flasim për një restorant ku “shërbyesit” nuk paguhen fare, dhe madje as që konsiderohet se po të bëjnë privilegj. Në fund të fundit “ato janë gra dhe kjo është detyra e tyre”, ka shkruar Krasniqi në rrjetin social Facebook.

Më tej Krasniqi ka thënë se i vjen marre pasi gratë kosovare rrinë në këmbë kur ai shkon të rrijë mysafir diku.

M’vjen marre që jam djalë,Sa herë që i hapi portalet e lexoj këso lajme qysh gratë e vajzat ngacmohen, dhunohen e…

Gepostet von Frashër Krasniqi am Donnerstag, 7. Februar 2019

Të fundit

Të ngjajshme