займ на карту онлайн потребительский кредит

Kurrë mos u kufizoni prej imagjinatave të kufizuara të të tjerëve

31 Janar, 2019 - 4:00 pm

Disa thënie që do ju kujtojnë, të besoni pak më shumë tek vetja.

Kurajo nuk do të thotë që ju nuk keni frikë. Do të thotë që nuk e lini frikën t’ju ndalë. – Bethany Hamilton

Thjesht besoji zërit tënd. Dhe vazhdo të eksplorosh gjërat që janë interesante për ty. – Nikki Giovanni

Nuk je kurrë shumë i moshuar për të vendosur një objektiv të ri, apo ëndërruar një ëndërr të re. – C.S.Lewis

Le t’u jemi mirënjohës njerëzve që na bëjnë të lumtur. Ata janë kopshtarët e mrekullueshëm që i bëjnë shpirtërat tanë të lulëzojnë. – Marcel Proust

Rrugën tënde do ta njohësh sapo të hysh në të, sepse do të kesh të gjithë energjinë dhe imagjinatën që do të të nevojitet. – Sara Teasdale

Përqafo atë që të bën unike, edhe nëse i bën të tjerët të mos ndihen rehat. Nuk ka pse të jeni perfektë. Gjatë udhëtimit tim mësova se perfeksioni është armiku i madhështisë. – Janelle Monae

Ji vetvetja. Gjithë të tjerët janë të zënë tashmë. – Oscar Wilde

Guxo ta duash veten, sikur të ishe një ylber me flori në të dy skajet. – Aberjhani

Ec me mençuri dhe ngadalë. Ata që nxitojnë, pengohen dhe rrëzohen. – William Shakespeare

Nuk po pranoj më gjërat që nuk mundem t’i ndryshoj. Po ndryshoj gjërat që nuk mundem t’i pranoj. – Angela Y. Davis

Dhuntia më e madhe është të mos kesh frikë të bësh pyetje. – Ruby Dee

Kurrrë mos u kufizoni prej imagjinatave të kufizuara të të tjerëve. Dr. Mae Jemison

Nuk duhet të kesh kurrë frikë nga ajo që po bën, nëse është e duhura. – Rosa Parks

Fol atë që ke në mendje, edhe nëse zëri të dridhet. – Maggie Kuhn./ KultPlus.com

Të ngjajshme