Libri i Arbër Selmanit mbërrin në Zelandë të Re, do të jetë pjesë e Universitetit të Auckland

17 Shtator, 2021 - 3:30 pm

Libri ‘Kosova në 14 tregime kulturore -2’ nga gazetari dhe poeti kosovar, Arbër Selmani, ka mbërritur në Zelandë të Re ku do të jetë pjesë e Universitetit të Auckland, përcjell KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë autori përmes një postimi në Facebook, ku tutje shton se studentët që mësojnë për shqipen dhe Ballkanin, do të lexojnë për personazhet e këtij libri, si njohje me artin e kulturën në Kosovë

Njoftimi i plotë i tij:

“Good news! Libri jem i dytë ka mbërri në Zelandën e Re dhe ka me qenë pjesë e Universitetit të Auckland! Studentët që mësojnë për shqipen dhe Ballkanin kanë me lexu për personazhet e librit ‘Kosova në 14 tregime kulturore -2’, si njohje me artin e kulturën në Kosovë. Faleminderit Virgil Anthony për idenë dhe mbështetjen. Ky vjen si super sukses për mua dhe shkrimet e mia gazetareske, edhe ato letrare .“/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme