Libri i rrallë në formë rrumbullake, daton që nga viti 1590

12 Maj, 2021 - 7:53 pm

Kohë më parë, është zbuluar një libër tejet i rrallë në formë rrethore, për të cilin nuk dihet saktë nga kush është realizuar, përcjell KultPlus.

Thuhet se libri është publikuar në vitin 1590 në Gjermani dhe iu dhurua Ipeshkëvit Julius Echter von Mespelbrunn, themelues në 1582-in i Universitetit të ëürzburgut. / KultPlus.com

Të ngjajshme