займ на карту онлайн потребительский кредит

Mbi 300 studentë, pjesëmarrës në Universitetin Veror në Prishtinë

9 Korrik, 2018 - 11:05 am

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” që nga sot do të jetë nikoqir i mbi 300 studentëve nga vendi, rajoni dhe bota, të cilët do të marrin pjesë në edicionin e 18-të të Universitetin Veror Ndërkombëtar.

Këtë edicion janë përzgjedhur 15 kurse, ku studentët mund të vijojnë vetëm një kurs, pastaj në fund do të marrin një notë dhe 4 kredi, të cilat pastaj mund t’i transferojnë në universitetet në të cilat vijojnë mësimet.

Drejtoresha e Universitetit Veror, Lumnije Bajrami, ka bërë të ditur se të gjitha përgatitjet janë bërë rreth Universitetit Veror.

“Sot do të fillojë mësimi i rregullt me kurset e parapara. Po ashtu në kuadër të aktiviteteve kemi edhe vizita nëpër Kosovë”, i tha ajo sot televizionit publik.

Pjesëmarrësit vijnë nga rreth 30 vende të botës. / KultPlus.com

Të ngjajshme