Mbrëmja shqipe në Pragë me shkrimtarin Ag Apolloni

10 Maj, 2022 - 5:30 pm

Sot me 10 maj në Pragë të Çekisë do të mbahet mbrëmja shqipe me shkrimtarinë Ag Apolloni. Kjo mbrëmje do të ketë në fokus letërsinë modern shqipe.

Njoftimi i plotë nga ambasada e Kosovës në Pragë:

Katedra e studimeve Ballkanistike e Universitetit të Karlit në Pragë do të organizoj Mbrëmjen Shqipe, të shtatën me radhë me fokus letërsinë moderne shqipe, me të ftuarin e nderit profesor Ag Apollonin, shkrimtar dhe studiues i shquar nga Kosova.

Veprat e Ag Apollonit janë përkthyer në disa gjuhë të huaja dhe janë vlerësuar dhe nderuar me disa çmime.

Mbrëmja mbahet me datë 10 maj 2022, me fillim nga ora 18:00. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme